Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Arką Gdynia 1:1 w meczu 19 kolejki Lotto Ekstraklasy. Spotkanie odbyło się w ramach jubileuszu 70-lecia zabrzańskiego klubu.

Od samego początku był to mecz walki. Po zabrzanach widać było, że zależało im na uczczeniu jubileuszu zwycięstwem. Górnicy prowadzili grę, piłkarze z Gdyni byli niewidoczni. W 31 minucie po rzucie rożnym, gola dla zabrzan zdobył głową Dani Suarez. Do przerwy obraz spotkania się nie zmienił. Górnicy prowadzili grę, a Arkowcy ograniczali się do przeszkadzania. Po powrocie z szatni na boisko goście ruszyli z animuszem. W 57 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Nalepa, doprowadzając do remisu. W 80 minucie sędzia odgwizdał karnego dla Arki. Na szczęście dla zabrzan po analizie VAR odwołał karnego, arbiter wychwycił wcześniejszy faul na Matuszku. Mimo kilku prób wynik już nie uległ zmianie. Jeden zdobyty punkt nie zadowala nikogo. Zabrzanie pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli.

Górnik : Bielica – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Zapolnik (83′ R.Wolsztyński), Matuszek, Żurkowski, Jimenez (76′ Nowak) – Urynowicz (62′ Ł.Wolsztyński), Angulo żółte kartki : Matuszek i Suarez

Autor: Łukasz Osikowicz